Głóg

Babi mąka Nasiona

tradycyjne odmiany roślin lub zwierząt
2015-12-22 3708
Zgłoś nadużycie

Głóg

Babi mąka Nasiona

Opis

Głóg nie ma dużych wymagań glebowych, dlatego rośnie w lasach, przy drogach, na miedzach. Sadzi się go również w parkach i ogrodach, ale ta bardziej ozdobna odmiana – dwuszyjkowy głóg szkarłatny, o pięknych czerwonych kwiatach – jest pozbawiona właściwości leczniczych. Za to głóg mający kwiaty białe lub bladoróżowe jest jedną z roślin najbardziej cenionych przez zielarzy.Kwiaty i owoce głogu są składnikiem wielu preparatów, ale głównie nasercowych oraz obniżających ciśnienie

Rzuchowa 49.9514962,20.930582

Zgłoś nadużycie

Powód zgłoszenia

„Tworzenie i wspieranie lokalnych partnerstw poprzez budowę bazy danych o starych gatunkach, rasach i odmianach roślin i zwierząt gospodarskich” Inicjatywa finansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Przyroda nie zna nagrody ani kary, zna tylko konsekwencje – inicjatywy lokalne na rzecz zrównoważonego rozwoju powiatu tarnowskiego”

Strona została stworzona dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Za treści na stronie odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie GRUPA ODROLNIKA.

Materiały zamieszczone na stronie internetowej TradycyjneOdmiany.pl, w szczególności filmy, zdjęcia, artykuły stanowią własność Stowarzyszenia GRUPA ODROLNIKA i podlegają ochronie prawnej. Ich kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie w całości lub w częściach bez zgody Stowarzyszenia stanowi naruszenie praw autorskich. Podstawa prawna: Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz.U.06.90.631, z późniejszymi zmianami).

WAŻNE!